Taxówką na wystawę El Greco

Podczas pracy jako taksówkarz, ma się okazję wozić różnych ludzi, w różne miejsca. W Siedlcach w porównaniu z innymi miastami, tych obiektów do zwiedzania jest znacznie mniej. Jednak są i miejsca wyjątkowe.

 

Co ciekawego można zobaczyć w Siedlcach?

Jednym z takich miejsc, które warto odwiedzić będąc w Siedlcach jest Muzeum Diecezjalne. Odwiedzając to miejsce ma się szansę podziwiać najznamienitsze dzieło sztuki hiszpańskiej-  Ekstaza św. Franciszka pędzla El Greca. Obraz ten powstał w okresie największego rozkwitu Hiszpanii w tzw. Złotym Wieku. Ze względu na swoją popularność przyciąga wielu turystów, miłośników malarstwa, i sztuki, a także osoby najwyższego szczebla- Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i wiele innych znanych postaci. Sprawdźcie sami: http://elgreco.siedlce.pl/odwiedzili-nas/

Z pewnością nie wszyscy z nich dojeżdżali tam taxi, jednak pomijając to, cieszymy się, że to w Siedlcach właśnie stacjonuje obraz.

Taxówką po Siedlcach 

Niejednokrotnie się zdarza, że ludzie przyjezdni, nie wiedzą gdzie się wybrać i co warto zobaczyć podczas pobytu w Siedlach. W związku z tym dzwonią po taxówkę i proszę o przewiezienie po ciekawych miejscach. Czemu nie? W miłym towarzystwie, z osobą, która jak nikt inny zna topografię miasta można śmiało zwiedzać zakątki miasta.

Dzwoniąc na Halo Taxi klienci pewność, że wycieczka będzie udana, przejazd bezpieczny, a miejsca która zostaną odwiedzone zostaną zapamiętane na długo.

Zabytki w Siedlcach

Oprócz wystawy obrazu El Greco można udać się taxi do Pałacu Ogińskich. Dziś jest on Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym. Jednak znajduję się tam także oficyna pałacowa i pawilon ogrodowy. Zaś całość otoczona jest przez miejski park Aleksandria.  Kolejnym ciekawym miejscem jest Muzeum Regionalne w Siedlcach. Znajduje się tam budowla- Ratusz Jacek z XVIII wieku. Nieopodal znajduje się Kościół Św. Stanisława BM, który przy okazji może się okazać ciekawym obiektem. Podczas pobytu w Siedlcach, warto zatrzymać się przy Ławeczce Stefana Żeromskiego, która znajduje się przed Biblioteką w Siedlcach. Jadąc taxi po Siedlcach zachęcamy do odwiedzenia neogotyckiej budowli z lat 1906-12. Jest to Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP posiadająca wieże sięgające 75 m.  Nie można zapomnieć o takim miejscu jak Kolumna Toskańska.  Kolumna wzniesiona w 1783 roku przez Aleksandrę Ogińską, miała ona wskazywać drogę do pałacu królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu.